Internetowa Liturgia GodzinZ Księgi proroka Izajasza
29, 1-8

Sąd Boży w Jeruzalem

Ach, Arielu, Arielu, miasto, gdzie obozował Dawid! Dodajcie rok do roku, święta niech biegną swym cyklem! Wówczas ucisnę Ariela; nastanie żałość i wzdychanie. Ty będziesz dla mnie jakby Arielem; jak Dawid rozłożę obóz przeciw tobie, otoczę cię szańcami, wzniosę przeciw tobie wieże oblężnicze.
Wtedy pokornie z ziemi mówić będziesz i z prochu wyjdą twe słowa stłumione; twój głos jakby upiora dobędzie się z ziemi, a mowa twa z prochu wyda się sykiem. Jak drobny pył będzie twoich wrogów zgraja i jak rozwiane plewy tłum twoich ciemięzców.
A stanie się to nagle, niespodzianie: zostaniesz nawiedzone przez Pana Zastępów gromem, wstrząsami i wielkim hukiem, huraganem, burzą i płomieniami trawiącego ognia. Jak sen, jak widziadło nocne wyda się zgraja wszystkich narodów, co przeciw Arielowi wojują.
Z wszystkimi, co walczą przeciw niemu, z wieżami oblężniczymi i z oblegającymi go stanie się podobnie, jak kiedy ktoś głodny śni, że je, ale się budzi z pustym żołądkiem, i jak gdy kto spragniony śni, że pije, lecz budzi się zmęczony i z wyschniętym gardłem, tak będzie ze zgrają wszystkich narodów, idących do boju przeciw górze Syjon.Źródło: Iz 29, 1-8
Temat: Sąd Boży w Jeruzalem
Dział LG: Teksty okresowe - Adwent, tydzień II, sobota
Strony: LG tom I, wydanie I (Pallottinum 1982), s. 224
LG tom I, wydanie II (Pallottinum 2006), s. 234
Monastyczna LG tom I, s. 159


© Copyright by Konferencja Episkopatu Polski i Wydawnictwo Pallottinum